המחמם הרשמי של החורף

נראה שמאז ומתמיד הצמר מהווה חומר גלם מרכזי בתעשיית הטקסטיל על גווניה השונים, בפרט בעונת החורף.

בתקופה האחרונה, ניכר כי הצמר עובר אף הוא “מהפכה שקטה” ועם עליית המודעות הסביבתית בחיינו, גם הפקת הצמר הופכת ליותר ידידותית ואיכותית.
הדבר מקבל ביטוי גם בכל הקשור להימנעות מפגיעה בבעלי חיים, ואופני גידול הכבשים בעיקר בקרב מגדלים ומותגים שמקפידים על כך.
לכן בחרנו להקדיש את הבלוג הזה לצמר ולעמוד על תכונותיו ויתרונותיו במונחים אקולוגיים.

המודעות לאיכות הסביבה שגדלה בשנים האחרונות וממשיכה להעמיק, מביאה למגמה של גידול הצמר בתהליכים אורגניים וטבעיים של “ניהול הוליסטי” מה שמאפשר לצמר להיות חומר גלם מועדף ” Climate beneficial ” כלומר, אשר תורם לאיכות הסביבה ושמירה על כדור הארץ. תהליכי גידול אלו מתרחבים בעיקר בארה”ב, בה ישנם כיום חוות רבות לגידול כבשים בתהליכים ידידותיים.

מה עם זכויות בעלי החיים ?
הצמר הוא אחד החומרים היותר ידידותיים גם בהיבט זה. לצורך המחשה: כל מי שמגדל כלבים יודע כמה חשוב לספר אותם ולמנוע מהם קרציות, מזיקים וכד’. כך גם במקרה של כבשים ובעלי החיים שמהווים את המקור הטבעי להפקת הצמר. גיזום הצמר שומר על ניקיונם ומגן עליהם מפגיעות. לאחר הגיזום, רובם גם מגדלים צמר במהירות, ובאופן טבעי ככל שגוזמים אותם הצמר גם יתחזק ויגדל מהר יותר.

מהם יתרונותיו של הצמר כחומר גלם לביגוד ואופנה ?
הצמר הנו חומר ידידותי לסביבה הרבה יותר מחומרי גלם סינטטיים, הוא גם מתכלה וניתן למחזור.
מאפיין ייחודי ובולט נוסף בחוטי צמר הוא שהם נושמים ויחד עם זאת מבודדים. בנוסף צמר איכותי וטבעי, סופג וקולע זיעה מחד, ועם זאת משחרר אותה בקלות ומהר יחסית, לאחר כביסה ובמהלך הייבוש.

הנודע באיכותו בהקשר זה הוא צמר המרינו – המופק מגזע של כבשים המגדלות צמר רך ואיכותי יותר. לצמר זה ישנן גם יתרונות דומים למיקרופייבר כמו אלסטיות ובידוד ועם זאת הוא חומר טבעי. הרכות הטבעית של צמר זה גם נעימה מאד למגע ומונעת את תחושות העקצוצים שעלולות להיגרם לעור, במגע עם צמר שאינו איכותו מספיק.
לכן הרבה מותגי אופנה מאמצים אותו והופכים אותו לחומר הגלם המועדף בתהליכי הייצור שלהם.

מגמה זו קיימת בעיקר במותגי אופנה בעלי מחויבות לאיכות הסביבה ומודעות גבוה לאיכות חומרי הגלם, כמו כן במותגי בוטיק המקפידים על איכות חומרי הגלם ו”מגלים” את יתרונות צמר מרינו.

אפשר להתרשם לדוגמא מכובעי החורף שלנו – כאן בחנות האונליין

הם עשויים 100% צמר מרינו איכותי, קיימים במבחר צבעים וניתנים ללבישה במגוון צורות.

 

תפריט נגישות